Prowadzenie KPiR

Podmioty prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często rozliczają podatek za pomocą księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Samodzielne dopełnienie wszelkich formalności związanych z zebraniem okresowych podsumowań finansowych bywa jednak czasochłonne i wymagające. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na zlecenie tej usługi profesjonalistom. W kancelarii podatkowej Vard & Skatt w Poznaniu możemy zaoferować Ci obsługę księgową dostosowaną do indywidualnych wymagań. Jedną ze świadczonych przez nas usług jest prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zaoszczędź czas i pieniądze oraz wybierz spokój i bezpieczeństwo, jakie daje przekazanie kwestii finansowych w ręce fachowców.

Poznaj naszą ofertę!

Czym jest księga przychodów i rozchodów?

Mianem księgi przychodów i rozchodów określa się ewidencję księgową służącą do ujmowania w uproszczonej formie operacji gospodarczych przedsiębiorcy. Wykorzystuje się ją do ewidencjonowania między innymi:

  • przychodów z różnych tytułów (na przykład ze sprzedaży),
  • zakupów towarów handlowych, materiałów podstawowych i kosztów ubocznych z nimi związanych,
  • wydatków poniesionych w związku z prowadzeniem działalności.

W ramach profesjonalnej obsługi księgowej zadbamy o poprawne i rzetelne prowadzenie ewidencji operacji, które realizuje Twoja firma.

Jakimi warunkami obwarowane jest prowadzenie KPiR?

Nie każdy podmiot gospodarczy jest uprawniony do prowadzenia KPiR. Z takiej możliwości mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy, którzy łącznie:

  • rozliczają podatek na zasadach ogólnych lub liniowo,
  • prowadzą działalność gospodarczą w określonej formie, na przykład indywidualnie albo spółki jawnej osób fizycznych,
  • osiągnęli w roku poprzednim przychody netto z działalności gospodarczej albo przychody spółki nie wyższe niż 2 mln euro.

Podmioty niespełniające wskazanych wymogów mają obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych. Warto przy tym pamiętać, że z tzw. pełnej księgowości mogą również korzystać uprawnieni do prowadzenia księgowości w trybie uproszczonym. Oferowana przez nas obsługa obejmuje doradztwo w zakresie wyboru optymalnej metody ewidencji.

Prowadzenie KPiR w rękach fachowców

Dlaczego warto skorzystać z pomocy księgowego przy prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów w Poznaniu? Przede wszystkim dlatego, że aby uczynić zadość przewidzianym w przepisach wymaganiom, potrzebna jest specjalistyczna wiedza, a ewentualne naruszenia – o które nietrudno, gdy wiedzy tej nie posiadasz – wiążą się z odpowiedzialnością karnoskarbową. W praktyce oznacza to, że organ, który stwierdzi uchybienie przepisom, może nałożyć na przedsiębiorcę grzywnę.

Warto w tym kontekście przypomnieć, że prawodawca wyróżnia dwie odrębne sytuacje: gdy księga jest prowadzona nierzetelnie oraz gdy jest ona prowadzona w sposób wadliwy. Ewidencja wadliwa to taka, która zawiera błędy formalne, na przykład brakuje w niej numeracji poszczególnych kart. Z ewidencją nierzetelną mamy z kolei do czynienia w przypadku poważniejszych naruszeń, na przykład wówczas, gdy księga zawiera wpis o zdarzeniu, które nie zaistniało bądź nie uwzględnia zdarzeń zaistniałych.

Zlecając prowadzenie KPiR profesjonalistom z naszej kancelarii podatkowej, zyskujesz spokój i bezpieczeństwo, redukujesz bowiem ryzyko popełnienia ewentualnych błędów oraz związanych z nimi sankcji. Współpraca z Vard & Skatt to gwarancja pewności, że Twoje finanse są w rękach doświadczonych fachowców, stale uzupełniających swoją wiedzę i na bieżąco śledzących zmiany, zachodzące w prawie podatkowym.

Podejmij współpracę z kancelarią Vard & Skatt z Poznania

Jeśli chciałbyś powierzyć nam swoje sprawy i zyskać dostosowaną do Twoich potrzeb obsługę księgową, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Opisz krótko profil swojej firmy, a my na podstawie uzyskanych informacji przygotujemy się do konsultacji. Możliwy jest także kontakt telefoniczny bądź osobisty w siedzibie naszej kancelarii podatkowej w Poznaniu.

Zaufaj nam, powierz księgowość swojej firmy i zyskaj czas na realizację celów biznesowych. Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Formularz Kontaktowy

Kliknięcie wyślij jest równoznaczne z wyrażeniem zgody.
Wyrażam zgodę na przekazywanie na podany przeze mnie numer telefonu treści dotyczących produktów i usług oferowanych oraz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez VARD&SKATT Sp. z o.o.

Tel: 61 663 61 70
Tel: 61 415 20 70
Kom: 576 150 174
Fax: 61 663 61 90

WIERZBIĘCICE 44A/31B,
61-568 Poznań


Godziny otwarcia biura
Pn: 8:00 – 16:00
Wt-Pt: 8:00-15:00


GODZINY KONSULTACJI
Pn: 9:30 – 16:00
Wt-Pt: 9:30-14:00