Prowadzenie Księgi Handlowej

Przedsiębiorca ma obowiązek ewidencjonowania wskazanych w przepisach zdarzeń gospodarczych. Niekiedy zakres tego obowiązku jest dość wąski i obejmuje przede wszystkim bieżące wydatki i osiągane przychody. Czasem jednak prawodawca wyznacza przedsiębiorcy dodatkowe zadania – musi on uwzględnić w ewidencji również inne dane, dotyczące np. źródeł finansowania firmy czy środków trwałych. Mówimy wówczas, że podmiot ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych, zwanych niekiedy księgami handlowymi albo pełną księgowością. W praktyce bieżące spełnianie wszystkich tych formalności bywa kłopotliwe i czasochłonne.

Powierzając prowadzenie ksiąg handlowych kancelarii Vard & Skatt w Poznaniu, zyskujesz pewność, że sprawy Twojej firmy są w dobrych rękach. Przekaż obsługę księgową profesjonalistom, zyskaj cenny czas i w spokoju skup się na realizacji założonych celów biznesowych.

Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Kto ma obowiązek prowadzenia ksiąg handlowych?

Nie wszystkie podmioty gospodarcze muszą prowadzić księgi rachunkowe. W wielu przypadkach przedsiębiorca może skorzystać z tzw. księgowości uproszczonej w postaci księgi przychodów i rozchodów. Powstanie obowiązku prowadzania ksiąg handlowych zależy od formy prawnej działalności i wielkości przychodów. Rozumowanie prawodawcy jest w tym wypadku proste: im większa działalność, tym więcej zdarzeń należy uwzględnić w ewidencji.

Warto przy tym pamiętać, że każdy przedsiębiorca – również ten, który nie jest do tego obowiązany – może wybrać pełną księgowość. Taki wybór wiąże się z korzyściami. Prowadząc księgi handlowe, przedsiębiorca opracowuje szczegółową dokumentację. Dzięki temu zyskuje wiedzę o tym, w jakiej kondycji finansowej znajduje się jego firma.

W naszej kancelarii podatkowej pomożemy Ci wybrać optymalną – dostosowaną do Twojego przedsiębiorstwa – metodę ewidencjowania zdarzeń gospodarczych oraz przejmiemy część czasochłonnych i wymagających obowiązków. 

Prowadzenie ksiąg handlowych a współpraca ze specjalistami

Przepisy prawne nie tylko określają, z jakich elementów powinny składać się księgi handlowe, ale ponadto wskazują, jak należy je prowadzić. Przedsiębiorca musi w szczególności zadbać o to, by księgi były prowadzone rzetelnie, bezbłędnie, sprawdzalnie i bieżąco, przy czym każde z tych wymagań zostało precyzyjnie scharakteryzowane w przepisach. Złożoność obowiązków spoczywających na przedsiębiorcy jest jedną z przyczyn naruszeń – często przedsiębiorca pomimo starań nie spełnia ustawowych wymagań. To również jeden z powodów, dla których warto skorzystać z profesjonalnej obsługi księgowej. Eliminuje ona ryzyko błędów i pozwala przedsiębiorcy zyskać spokój i czas, a dzięki temu – skupić się na ekonomicznych aspektach działalności.

Kim są klienci kancelarii Vard & Skatt?

Naszą ofertę kierujemy do różnych firm. Pomagamy przede wszystkim małym i średnim firmom, przedsiębiorstwom oraz przedstawicielom wolnych zawodów – zwłaszcza podmiotom, które działają w branżach usługowych i handlowych. Specjalizujemy się w obsłudze przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem nowoczesnych i skutecznych rozwiązań – takich, które ułatwiają prowadzenie działalności.

Sprawdź, co możemy Ci zaoferować

Działając w Twoim imieniu, zajmiemy się wszystkimi kwestiami związanymi z prowadzeniem ksiąg handlowych. Obsługa obejmuje m.in.:

  • opracowanie, modyfikację i wdrożenie polityki rachunkowości,
  • przygotowanie bilansów otwarcia i zamknięcia,
  • weryfikację dokumentów otrzymywanych od kontrahentów
  • prowadzenie niezbędnych ewidencji,
  • obliczanie zobowiązań podatkowych.

Dokładny zakres usług zależy od Twoich wymagań i charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności – skontaktuj się z nami, przedstaw profil swojej firmy i wspólnie ustalmy zakres współpracy.

Podejmij współpracę z kancelarią Vard & Skatt

Aby rozpocząć współpracę z naszą kancelarią podatkową, skorzystaj z dostępnego na stronie formularza kontaktowego. Za jego pośrednictwem umówisz się na wstępną rozmowę z księgowym czy też konsultację dotyczącą napotkanych problemów oraz rozwiązań, które pomogą Ci je przezwyciężyć. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie lub osobiście odwiedzić prowadzone przez nas biuro.

Chcesz zyskać czas, spokój i skupić się na realizacji celów biznesowych? Postaw na współpracę z fachowcami, na bieżąco poszerzającymi swoją wiedzę i śledzącymi wszelkie zmiany w przepisach podatkowych.

Zapraszamy do kontaktu!  

Kontakt

Formularz Kontaktowy

Kliknięcie wyślij jest równoznaczne z wyrażeniem zgody.
Wyrażam zgodę na przekazywanie na podany przeze mnie numer telefonu treści dotyczących produktów i usług oferowanych oraz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez VARD&SKATT Sp. z o.o.

Tel: 61 663 61 70
Tel: 61 415 20 70
Kom: 576 150 174
Fax: 61 663 61 90

WIERZBIĘCICE 44A/31B,
61-568 Poznań


Godziny otwarcia biura
Pn: 8:00 – 16:00
Wt-Pt: 8:00-15:00


GODZINY KONSULTACJI
Pn: 9:30 – 16:00
Wt-Pt: 9:30-14:00