VÅRD&SKATT to:  

Bezpieczeństwo

Zapewniamy ochronę i reprezentowanie przed Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em, gwaratując rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych Twojego biznesu.

Doradztwo ekonomiczne

Zaproponujemy najlepsze rozwiązania podatkowe dla Twojej firmy, gwarantując optymalizację kosztów. 

Księgowość On-line

Otrzymasz dostęp do Panelu Klienta, który umożliwia wystawianie faktur i ich archiwizowanie, a także moduł kadrowy i wiele innych udogodnień. 

Spersonalizowana wycena

Cena usług jest indywidualnie dopasowana do potrzeb i możliwości Twojej firmy zapewniając najwyższą jakość ich świadczenia.

Wyspecjalizowana kadra

Księgowi z 30-letnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji. Regularne szkolenia oraz bieżace aktualizowanie wiedzy pozwalają nam być o krok przed wszystkimi. 

Wirtualne Biuro

Skoncentruj się na prowadzeniu swojego biznesu, a my zajmiemy się obsługą korespondencji. Dzięki nam uzyskasz adres rejestracyjny dla firmy.

Likwidacje i upadłości spółek

W niektórych przypadkach koniec działalności gospodarczej jest nieunikniony i bywa naturalnym następstwem zadłużenia czy obopólnej decyzji stron zarządzających spółką cywilną, z o.o. oraz jakąkolwiek inną formą prawną firmy. W momencie, gdy dochodzi do takiej sytuacji, podejmuje się działania mające na celu ogłoszenie upadłości lub likwidację działalności. W ramach usług świadczonych w kancelarii podatkowej Vard & Skatt podejmujemy się zarówno jednego, jak i drugiego. Dzięki profesjonalnej pomocy naszych księgowych złożysz wniosek o upadłość spółki lub zgłosisz konieczność jej likwidacji i wykreślenia z Krajowego Rejestru Sądowego.

Usługa skierowana jest dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którym zależy na skutecznym rozwiązaniu problemów biznesowych. Dzięki szerokiej i stale aktualizowanej wiedzy w ciągle zmieniającym się świecie podatkowym, jesteśmy w stanie nawiązywać wieloletnie relacje z firmami oraz zapewnić regularny i osobisty kontakt z oddelegowanym specjalistą. Z Vard & Skatt dopniesz nawet najbardziej skomplikowane formalności związane z procesem prawnym, jakim jest likwidacja spółki z o.o. czy cywilnej, a także uzyskasz pomoc w złożeniu wniosku o upadłości.

Likwidacja spółki – na czym polega i co może być jej powodem?

Jednym z procesów, w którym pomagamy naszym Klientom, jest likwidacja spółki cywilnej oraz spółek z o.o. Prowadzi on do całkowitego zakończenia działalności firmy oraz wykreślenia jej z rejestru KRS. Przyczyną rozpoczęcia procesu likwidacyjnego może być zarówno wniosek złożony przez wspólników spółki, jak i:

  • konflikt między stronami porozumienia,
  • śmierć lub choroba jednego z członków zarządu,
  • niesatysfakcjonujące osiągnięcia finansowe,
  • zakończenie działalności ze względu na brak dalszego celu biznesowego, jego całkowite zrealizowanie lub inne czynniki.

Procedura ta nie dotyczy spółek jawnych, partnerskich i komandytowych. W ich przypadku nie ma obowiązku prowadzenia takiego postępowania, w związku z czym w naszej kancelarii przeprowadzamy ten proces wyłącznie dla spółek cywilnych i z o.o.

Podstawowe różnice formalne między likwidacją a upadłością spółki

Decyzja o zakończeniu działalności i wypisaniu firmy z KRS nie musi wynikać wyłącznie z procedury likwidacyjnej. Następstwem takiej decyzji może być również upadłość firmy. Procesy te różnią się między sobą kilkoma istotnymi formalnościami. W przeciwieństwie do likwidacji, postępowanie upadłościowe dotyczy przede wszystkim firm znajdujących się w niekorzystnej pozycji finansowej. Taka procedura ma na celu spłacenie wierzycieli i zachowanie ciągłości gospodarczej.

Kluczowym elementem zgłoszenia upadłości jest przygotowanie wniosku do 30 dni od utraty płynności finansowej lub przekroczenia kwoty majątkowej działalności cywilnej czy z o.o. Jednak najważniejszą różnicą między tymi procesami jest kwestia dobrowolności – likwidacja następuje wskutek samodzielnej decyzji zarządu firmy, natomiast zgłoszenie wniosku o upadłość jest nieuniknione w przypadku niewypłacalności.

Zakres usług dotyczących likwidacji i upadłości spółek w Vard & Skatt

Bez względu na to, z jakimi problemami zmaga się Twoja firma, specjaliści z naszej kancelarii podatkowej zaoferują fachową pomoc w ich rozwiązaniu. Oferujemy obsługę w procesie, jakim jest zgłoszenie wniosku o upadłości czy likwidacja spółki cywilnej oraz z o.o. Nasi księgowi będą towarzyszyć Ci na każdym etapie tych procesów, służąc profesjonalnym doradztwem i aktualną wiedzą na temat zagadnień związanych z zakończeniem działalności firmy. Dla cywilnych działalności gospodarczych oraz form z o.o. proponujemy m.in.:

  • powołanie likwidatora,
  • stworzenie bilansu otwarcia oraz podział majątku między wspólników,
  • opublikowanie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym,
  • zabezpieczenie i przechowywanie ksiąg podatkowych i ważnej dokumentacji,
  • pomoc w wypełnieniu i złożeniu niezbędnych wniosków.

Zdajemy sobie sprawy, że zamknięcie lub upadłość spółki cywilnej lub z o.o. to skomplikowany i złożony proces, dlatego w naszej poznańskiej kancelarii zapewnimy Ci pełne wsparcie.

Kontakt

Formularz Kontaktowy

Kliknięcie wyślij jest równoznaczne z wyrażeniem zgody.
Wyrażam zgodę na przekazywanie na podany przeze mnie numer telefonu treści dotyczących produktów i usług oferowanych oraz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez VARD&SKATT Sp. z o.o.

Tel: 61 663 61 70
Tel: 61 415 20 70
Kom: 576 150 174
Fax: 61 663 61 90

WIERZBIĘCICE 44A/31B,
61-568 Poznań


Godziny otwarcia biura

pn-czw: 9:00-16:00

Pt: 9:00-15:00


GODZINY KONSULTACJI

pn-pt: 9:00-15:00