Transformacja formy prawnej działalności gospodarczej

Pomoc w przekształceniach spółek

Zmiana potrzeb firmy, jej struktury czy składu zarządu

Na czym polega przekształcenie

W ramach usług świadczonych w kancelarii podatkowej VARD&SKATT oferujemy pomoc w przekształceniach spółek komandytowych w jawne czy cywilnych w z o.o. w zależności od oczekiwań Klienta biznesowego. Proponujemy profesjonalne doradztwo oraz długotrwałą współpracę w zakresie obsługi spółek zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorstw.  Obsługa firm w tym zakresie może w szczególności dotyczyć:

  • doradztwa w kwestii wyboru formy opodatkowania,
  • analizy konsekwencji podatkowych transakcji,
  • łączenia i przekształcania spółki,
  • postępowania upadłościowego.

Każdy przedsiębiorca wymaga indywidualnego podejścia – dotyczy to również wyboru dostępnych rozwiązań. W VARD&SKATT dopasujemy zakres usług do charakteru Twojej działalności i ewentualnych problemów prawnych.

O czym należy pamiętać?

W VARD&SKATT skupiamy się na tym, aby odpowiednio przygotować Twoje przedsiębiorstwo do procesu przekształcenia spółki:

Z

Przygotowanie sprawozdania finansowego

Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, nie musi być sporządzone w tym samym układzie co sprawozdanie roczne. W VARD&SKATT przygotowujemy je w formie elektronicznej załączonej do planu przekształcenia.

Z

Przygotowanie szczegółowego planu transformacji

Wskazujemy takie wartości, jak wartość bilansowa majątku oraz określenie wartości godziwej udziałów czy akcji.

Z

Badanie planu przez biegłego rewidenta

Polega ono na złożeniu wniosku do sądu. Powinno znaleźć się w nim imię i nazwisko konkretnego biegłego, którego sąd przydzieli do badania.

Z

Zawiadomienie wspólników

Aby przekształcenie mogło zostać sfinalizowane, konieczne jest również dwukrotne zawiadomienie wspólników. W VARD&SKATT dopilnujemy tego, aby pisma trafiły do Twoich partnerów firmowych w odpowiednim terminie.

Wszystko co warto wiedzieć

O uchwale o przekształceniu i zgłoszeniu spółki do KRS

Aby proces, jakim jest przekształcenie spółki cywilnej w z o.o., czy jakiegokolwiek innego rodzaju działalności gospodarczej, został ukończony, należy również podjąć uchwałę o przekształceniu u notariusza. Jest to dokument zastępujący zawarcie umowy lub statutu spółki czy procesu powołania członków jej zarządu. Podejmują ją wspólnicy lub walne zgromadzenie w formie zawierającej takie informacje, jak:

$

Nowa forma prawna działalności gospodarczej – komandytowa, cywilna itp.;

$

Zgoda wspólników na treść dokumentu;

$

Zakres praw i obowiązków dotyczących członków zarządu i partnerów;

$

Złożenie wniosku o rejestrację transformacji do KRS.

Aby uchwała została stworzona w oparciu o obowiązujące przepisy, współpracujemy z gronem prawników i specjalistów zajmujących się transformacjami działalności gospodarczych.

W VARD&SKATT zajmiemy się skompletowaniem załączników i dokumentów koniecznych do dołączenia do rejestru przedsiębiorców oraz przekazaniem ich do Krajowego Rejestru Sądowego.

KONTAKT:

tel: 61 663 61 70

tel: 61 415 20 70

mail: info@vardskatt.pl

To nas wyróżnia

Zalety współpracy z nami

Bezpieczeństwo

Zapewniamy ochronę i reprezentowanie przed Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em, gwarantując rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych Twojego biznesu.

Doradztwo ekonomiczne

Zaproponujemy najlepsze rozwiązania podatkowe dla Twojej firmy, gwarantując optymalizację kosztów. 

Księgowość On-line

Otrzymasz dostęp do Panelu Klienta, który umożliwia wystawianie faktur i ich archiwizowanie, a także moduł kadrowy i wiele innych udogodnień. 

Spersonalizowana wycena

Cena usług jest indywidualnie dopasowana do potrzeb i możliwości Twojej firmy zapewniając najwyższą jakość ich świadczenia.

Wyspecjalizowana kadra

Księgowi z 30-letnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji. Regularne szkolenia oraz bieżące aktualizowanie wiedzy pozwalają nam być o krok przed wszystkimi. 

Prowadzenie spraw kadrowych

Prowadzenie Księgi Przychodów
i Rozchodów

Doradztwo podatkowe

 

Kontakt

Formularz Kontaktowy

Kliknięcie wyślij jest równoznaczne z wyrażeniem zgody.
Wyrażam zgodę na przekazywanie na podany przeze mnie numer telefonu treści dotyczących produktów i usług oferowanych oraz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez VARD&SKATT Sp. z o.o.

WIERZBIĘCICE 44A/31B,
61-568 Poznań


Godziny otwarcia biura

pn-czw: 9:00-16:00

Pt: 9:00-15:00


GODZINY KONSULTACJI

pn-pt: 9:00-15:00