VÅRD&SKATT to:  

Bezpieczeństwo

Zapewniamy ochronę i reprezentowanie przed Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em, gwaratując rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych Twojego biznesu.

Doradztwo ekonomiczne

Zaproponujemy najlepsze rozwiązania podatkowe dla Twojej firmy, gwarantując optymalizację kosztów. 

Księgowość On-line

Otrzymasz dostęp do Panelu Klienta, który umożliwia wystawianie faktur i ich archiwizowanie, a także moduł kadrowy i wiele innych udogodnień. 

Spersonalizowana wycena

Cena usług jest indywidualnie dopasowana do potrzeb i możliwości Twojej firmy zapewniając najwyższą jakość ich świadczenia.

Wyspecjalizowana kadra

Księgowi z 30-letnim doświadczeniem są do Twojej dyspozycji. Regularne szkolenia oraz bieżace aktualizowanie wiedzy pozwalają nam być o krok przed wszystkimi. 

Wirtualne Biuro

Skoncentruj się na prowadzeniu swojego biznesu, a my zajmiemy się obsługą korespondencji. Dzięki nam uzyskasz adres rejestracyjny dla firmy.

Bilanse roczne i okresowe

Realizacja obowiązków, które na przedsiębiorców nakładają przepisy prawne, bywa skomplikowana, a ich wypełnianie mozolne i czasochłonne. Ewentualne błędy w dokumentacji księgowej mogą z kolei okazać się kosztowne – za ich popełnienie grożą dotkliwe sankcje. Z tego względu przygotowywanie sprawozdań poświadczających wyniki finansowe firmy warto przekazać w ręce profesjonalistów. W naszej kancelarii podatkowejw Poznaniu przygotujemy dla Ciebie bilanse roczne i okresowe odpowiadające standardom biznesowym oraz prawnym. Powierzając nam swoje sprawy, zyskujesz ekspercką i zaangażowaną obsługę księgową, a także spokój i czas, który możesz poświęcić na realizację celów biznesowych.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Kto ma obowiązek sporządzenia bilansu rocznego?

Najważniejszym dokumentem dotyczącym sytuacji finansowej przedsiębiorcy jest bilans roczny przedsiębiorstwa, w ustawie o rachunkowości określany mianem sprawozdania finansowego. Warto pamiętać, że obowiązek jego przygotowania nie dotyczy wszystkich podmiotów. O tym, czy nakaz występuje, decyduje metoda ewidencjonowania przychodów i kosztów, która funkcjonuje w firmie. Sprawozdanie powinny opracować:

  • firmy, które mają obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych ze względu na osiągany przychód bądź formę działalności,
  • firmy, które wybrały prowadzenie ewidencji w formie ksiąg rachunkowych.

W praktyce zatem obowiązek przygotowania bilansu rocznego dotyczy na ogół spółek kapitałowych, na przykład akcyjnych. Zdarza się jednak, że spoczywa on również na spółkach osobowych, takich jak spółka partnerska czy jawna, a nawet na osobach fizycznych.

Sprawozdania finansowe w rękach specjalistów

Przygotowanie bilansu rocznego i innych sprawozdań nie jest łatwe, przez co często traktowane jest przez przedsiębiorców jako przeszkoda w swobodnym prowadzeniu działalności. Sporządzanie dokumentacji tego typu jest jednak niezbędne z perspektywy obowiązujących w Polsce przepisów. Co także istotne, na podstawie informacji zawartych w bilansach inwestorzy, wierzyciele oraz pozostałe podmioty z biznesowego otoczenia jednostki podejmują decyzje o ewentualnej współpracy z daną firmą. Ujmując rzecz inaczej, bilans roczny i okresowy jest źródłem informacji użytecznych, czyli takich, które przydają się w procesach decyzyjnych. To z kolei sprawia, że przedsiębiorca powinien być zainteresowany jak najlepszym opracowaniem sprawozdań – dzięki nim ma szansę pozyskać nowych partnerów gospodarczych.

Przekazanie obowiązku sporządzania tego typu dokumentacji profesjonalistom, jakimi są księgowi tworzący zespół kancelarii VARD&SKATT, może być ważnym krokiem w kierunku rozwoju firmy. Sprawozdanie przygotowane przez stale rozwijających się fachowców z olbrzymim doświadczeniem pozwoli przedstawić Twoim potencjalnym partnerom biznesowym odpowiednio przygotowaną, rzetelną i przejrzystą dokumentację.

Z czym wiążą się błędy w bilansach rocznych i okresowych firmy?

Sposób przygotowania bilansów nie jest dowolny. Ustawa o rachunkowości określa między innymi, jakie informacje powinny znaleźć się w każdym sprawozdaniu finansowym. Należy w tym kontekście podkreślić, że sprostanie wymaganiom ustawowym jest istotne nie tylko z perspektywy biznesowej. Za sporządzenie sprawozdań niezgodnie z przepisami bądź zawarcie w nich nierzetelnych danych grozi przedsiębiorcy sankcja w postaci grzywny lub pozbawienia wolności.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług z zakresu sporządzania bilansów rocznych firmy, zyskujesz pewność, że dokumentacja Twojej firmy jest w dobrych rękach. Nasi specjaliści na bieżąco śledzą zmiany, jakie zachodzą w prawie podatkowym oraz dostosowują praktykę do aktualnych wymogów. Naszym priorytetem jest dostarczanie klientom spokoju i bezpieczeństwa – wartości ważnych dla wszystkich przedsiębiorców.

Bilans roczny firmy – postaw na współpracę z VARD&SKATT w Poznaniu

Aby skorzystać z profesjonalnej obsługi księgowej, którą prowadzimy w Poznaniu, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego. W ten sposób umówisz się na wstępną rozmowę z księgowym czy też konsultację w zakresie interpretacji przepisów prawa podatkowego. Jeśli chcesz, możesz też skontaktować się z nami telefonicznie lub osobiście odwiedzić biuro znajdujące się pod adresem Wierzbięcice 44A/31B. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta – jeśli podejmiesz z nami współpracę, otrzymasz wsparcie dedykowanego księgowego, który uwzględni stopień skomplikowania Twojej sprawy i bieżącą sytuację podatkową.

Zachęcamy do kontaktu!

Kontakt

Formularz Kontaktowy

Kliknięcie wyślij jest równoznaczne z wyrażeniem zgody.
Wyrażam zgodę na przekazywanie na podany przeze mnie numer telefonu treści dotyczących produktów i usług oferowanych oraz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez VARD&SKATT Sp. z o.o.

WIERZBIĘCICE 44A/31B,
61-568 Poznań


Godziny otwarcia biura

pn-czw: 9:00-16:00

Pt: 9:00-15:00


GODZINY KONSULTACJI

pn-pt: 9:00-15:00